Nejkrásnější pláže Sardinie

Divoké i otevřené pláže s bělostným pískem patří k nejkrásnějším v celém Středomoří...

Sardinie "Karibik Středomoří"

Kdo Sardinii už navštívil, jistě potvrdí, že úžasných pláží jsou na ostrově desítky a každá má své nezaměnitelné kouzlo. Některé jsou divoké, obehnané vysokými skalami, jiné přátelsky otevřené s vyžitím pro všechny. Všechny mají ale jedno společné... jemný písek a tyrkysovou modř.

A čím jsou tak výjimečné? Připomínají totiž pláže exotických destinací s bělostným pískem a průzračně čistou vodou. Podobné pláže byste ve Středomoří hledali jen těžko, možná na některých místech Baleárských ostrovů. Pokud tedy hledáte "Karibik" za rozumnou cenu, v příjemné doletové vzdálenosti, pak volte Sardinii a budete maximálně spokojeni.

Smaragdová Sardinie

Nejkrásnější pláže Sardinie

Jednou z nejoceňovanějších pláží Sardinie je La Pelosa na severozápadě ostrova nedaleko města Stintino. Pro jemný bělostný písek, růžové útesy a tyrkysové moře je často nazývána "evropským Karibikem". V sezóně bývá hojně navštěvovaná, pro pozvolný vstup do moře je oblíbená i u rodin s dětmi.

Velmi dobře dostupná je také pláž Rena Bianca, taktéž na severu ostrova.

Pokud máte naopak rádi prázdné pláže, vyrazte na Cala Fuili nedaleko městečka Cala Gonone. I když je také poměrně dobře dostupná, obvykle na ní nepotkáte příliš mnoho lidí.

sardinia, mediterranean, coast